Майстер-клас по створенню уроків з підприємницьким тлом


23 лютого 2017 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Розвиток ініціативності та підприємливості учнів як складова формування готовності до навчання і професійної кар'єри у ринкових умовах» відбувся майстер-клас «Впровадження підприємницького змісту у навчально-виховний процес». Детальніше


Вернісаж педагогічного досвіду


20 січня 2016 на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся Вернісаж педагогічного досвіду «Формування ініціативності та підприємливості учнів на уроках та в позаурочний час» у рамках реалізації міжнародного проекту «Шкільна академія підприємництва – 3».

Основними цілями проекту є: підготовка експертів з обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) для підтримки вчителів в процесі використання в школах уроків з підприємницьким тлом, а також підготовка вчителів різних навчальних предметів до впровадження інтегрованих уроків «з підприємницьким тлом» у школі. Детальніше

Програма Вернісажу

Матеріали проекту


=

Представляємо вашій увазі результати впровадження публікації "Уроки з підприємницьким тлом" у Чернівецькій області


Відвідати сторінку
=

=

Навчання вчителів математики для реалізації проекту«Шкільна академія підприємництва - 3»


29–30 жовтня 2015 р. на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулося навчання математики щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3».

Учасники проекту ознайомилися із основними ключовими компетенціями, визначеними вітчизняними та європейськими нормативними документами. Також тренер Біляніна О.Я. представила педагогам основні групи активних методів, які є провідними при побудові уроків з підприємницьким тлом. При моделюванні планів занять учасникам була презентована структура, що є основою інновації уроків з підприємницьким тлом.
Як результат, учасники аналізували розроблені плани-конспекти з метою їх удосконалення та подальшого корегування.


Навчання вчителів біології та основ здоров я щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3»


27 – 28 жовтня 2015 р. на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, на виконання Договору про міжнародну співпрацю та листа Міністерства освіти і науки України від 25.09.2015 № 2/2-13-1939-15 «Про реалізацію польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва» відбулося навчання вчителів біології та основ здоров`я щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3».

Головним завданням проекту є підтримка суспільно-економічного сталого розвитку країни шляхом виконання заходів, що мають на меті підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі не тільки на уроках економіки, а й у рамках усіх шкільних предметів, зокрема і біології та основ здоров’я. Підтвердженням цього є посібник «Уроки з підприємницьким тлом», розроблений учасниками проекту попередніх років.

Учасники тренінгу разом із тренерами Шепенюк Іриною Миколаївною, старшим викладачем кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін та Унгурян Іриною Корнеліївною, викладачем кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою, проаналізували навчальні програми з біології та основ здоров’я щодо можливості формування ключової компетентності - підприємливості та ініціативності.

На практичних заняттях були застосовані активні форми і методи роботи, учасники аналізували та обговорювали конспекти уроків з підприємницьким тлом.


Навчання вчителів німецької мови щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3»


На виконання Договору про міжнародну співпрацю та листа Міністерства освіти і науки України від 25.09.2015 № 2/2-13-1939-15 «Про реалізацію польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва» 27-28 жовтня 2015 року відбулося навчання вчителів німецької мови щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3». У навчанні на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти взяли участь 20 педагогів області.

Навчання було проведене тренерами Блажевською Наталією Василівною, методистом науково-методичного центру іноземних мов та міжнародних відносин та Унгурян Іриною Корнеліївною, викладачем кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою. В ході роботи були розглянуті наступні питання: формування ключових компетенцій учнів у навчально-виховному процесі; впровадження компетентності - підприємливість та ініціативність; використання активних методів навчання, їх зміст та класифікація; постановка цілей та очікуваних результатів уроків з підприємницьким тлом.

Протягом навчання учасники на практиці ознайомилися із активними формами роботи з дорослими, аналізували та обговорювали уроки з підприємницьким тлом, моделювали власні фрагменти уроків.


Навчання вчителів зарубіжної літератури щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3»


Днями на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, на виконання Договору про міжнародну співпрацю та листа Міністерства освіти і науки України від 25.09.2015 № 2/2-13-1939-15 «Про реалізацію польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва» відбулося навчання вчителів зарубіжної літератури щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва - 3». У навчанні взяли участь 20 педагогів області.

Основними питаннями, які розглядали учасники із тренерами Івановою Лілією Іванівною, методистом науково-методичного центру суспільно-гуманітарних дисциплін, та Унгурян Іриною Корнеліївною, викладачем кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою, були формування ключових компетенцій учнів у навчально-виховному процесі; впровадження компетентності - підприємливість та ініціативність; використання активних методів навчання, їх зміст та класифікація; постановка цілей та очікуваних результатів уроків з підприємницьким тлом.

Протягом навчання учасники на практиці ознайомилися із активними формами роботи з дорослими та учнями, аналізували та обговорювали конспекти уроків з підприємницьким тлом.


Розпочалися навчання координаторів учнівського самоврядування Буковини


В рамках роботи обласної школи лідерів учнівського самоврядування методистом НМЦ виховної роботи ІППОЧО, координатором обласної ради Чернівеччини Ольгою Осовською проведено на базі Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сторожинецького району навчання координаторів діяльності учнівського самоврядування з питань формування в лідерів учнівського самоврядування ключової компетентності ініціативності та підприємливості, задіяних в реалізації Міжнародного проекту «Шкільна академія підприємництва - 3». Робота з представниками шкільного самоврядування посіла значне місце в діяльності освітніх закладів Чернівецької області.
У ході навчання учасниками тренінгу було презентовано посібник «Уроки з підприємницьким тлом», опрацьовано покроково підтримку лідерських ініціатив. Презентовано активні методи навчання для лідерів учнівського самоврядування для впровадження у навчальних заходах в ЗНЗ області. Проведено практичне заняття щодо організації заходів із використанням підприємницьких компетенцій.


Навчання консультантів-методистів у Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області

6-8 жовтня на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулося навчання консультантів-методистів щодо запровадження українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва - 3». Участь взяли 4 тренери та 12 методистів з базових дисциплін.Навчання розпочалося з привітання директора ІППОЧО Біляніна Г.І. учасників та запрошених тренерів Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у якому він відзначив значення проблеми підготовки підприємливої особистості для подальшої діяльності у суспільстві.

У ході навчання основними питаннями, які розкрили тренери Куриш Н.К (завідувач науково-методичним центром менеджменту та координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО), Унгурян І.К. (викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО), Подолюк С.М. (методист з географії та основ економіки лабораторії природничо-математичних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти) та Козак Л.З. (методист інформаційно-методичного центру відділу освіти Надвірнянської РДА Івано-Франківської області) були формування ключових компетенцій учнів у навчально-виховному процесі, впровадження компетентності - підприємливість та ініціативність; активні методи, їх зміст та класифікація, постановка цілей та очікуваних результатів уроків з підприємницьким тлом. Протягом навчання учасники на практиці ознайомилися із активними формами роботи з дорослими, аналізували та обговорювали уроки з підприємницьким тлом, моделювали власні фрагменти уроків із їх подальшим представлення своїм колегам.
=

=

Навчання консультантів-методистів у Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти


Для реалізації Проекту № 520/2015 «Шкільна академія підприємництва 3», співфінансованого в рамках Програми розвитку польської співпраці Міністерства закордонних справ РП у 2015 році, 28-30 вересня 2015 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти буде проведено навчання методистів-консультантів щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва 3», у якому взяли участь 12 методистів ІОІППО. До проведення навчання 28-29 вересня 2015 року було запрошено Куриш Наталію Костянтинівну, завідувача науково-методичним центром менеджменту та координації діяльності РМК/ММК Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, та Унгурян Ірину Корнеліївну, викладача кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. У ході навчання основними питаннями для обговорення були формування ключових компетенцій учнів у навчально-виховному процесі, впровадження компетентності - підприємливість та ініціативність (Куриш Н.К.); активні методи, їх зміст та класифікація, постановка цілей та очікуваних результатів уроків з підприємницьким тлом (Унгурян І.К.).Робота у шкільній академії продовжується!


У 2015 році Центр Розвитку Освіти (ORE) у Варшаві розпочав реалізацію польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща, спрямованого на підтримку суспільно-економічного сталого розвитку країни через виконання заходів, які мають на меті підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі не тільки на уроках економіки чи основ підприємницьких знань, а й у рамках інших шкільних предметів. Перший компонент проекту передбачав, що 36 представників обласних ІППО візьмуть участь у семінарі у Польщі, який проходитиме в період з 5 по 13 вересня 2015 року у Навчальному центрі ORE в м. Сулєювек поблизу Варшави. Представниками Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області були Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач центру менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК, та Унгурян Ірина Корнеліївна, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою.

Основними цілями проекту є: підготовка експертів (консультантів-методистів) з обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) до підтримки вчителів в процесі використання в школах публікації «Уроки з підприємницьким тлом», а також підготовка вчителів різних навчальних предметів до впровадження інтегрованих уроків «з підприємницьким тлом» у школі.

Передбачається, що кінцевими бенефіціарами проекту стануть 36 лідерів - представників 18-ти ОІППО, 216 методистів (або інших спеціалістів з певних предметів) з 18-ти ОІППО, близько 5400 вчителів різних предметів з 18 областей України, які впроваджуватимуть інтегровані уроки «з підприємницьким тлом» у школах, а також 135 000 учнів ЗНЗ, які братимуть участь у проведенні вищезгаданих уроків.


Шановні колеги!


Вашій увазі представлено сайт міжнародного українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом», який реалізується за підтримки міністерства закордонних справ Польщі в рамках «Польської допомоги» та діє у 18 областях України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської. Даний проект з українського боку координується Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, а з польського – Осередком розвитку освіти (Варшава). Він надзвичайно потрібен українській освіті, так як демонструє можливість формувати підприємницьку компетентність серед молоді не тільки на уроках економіки чи основ підприємницьких знань, а й у рамках інших шкільних предметів: української та світової літератури, рідної та іноземної мов, хімії, біології, фізики, інформатики, історії, географії, екології, образотворчого мистецтва, трудового навчання, математики та у виховних заходах. За результатами роботи учасників цього проекту наприкінці 2014 року світ побачила публікація методичними рекомендаціями щодо організації інтегрованих уроків «із підприємницьким тлом» та апробованими конспектами таких уроків. Від Чернівецької області у даному проекті взяло участь 10 фахівців іноземної мови (англійська). (Координатори проекту – Куриш Н.К., Унгурян І.К.) До збірника увійшли три плани-конспекти уроків з англійської мови ("Jobs", вчителі Чернівецького ліцею № 1 Галицька Ю.К., Чобаніца А.А.; "Science and Technology: Innovations", вчитель Чернівецької гімназії №4 Бернацька С.М.; "Social Networking", вчитель Веннечук А.В.)Підсумкова конференція в рамках міжнародного польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом»


9 грудня 2014 року на базі Драчинецького ЗНЗ І-ІІІст. Кіцманського району відбулася підсумкова конференція в рамках міжнародного польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом». В роботі конференції взяли участь координатори проекту в Чернівецькій області Наталія Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК; Ірина Унгурян, методист НМЦ іноземних мов та міжнародних відносин Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Світлана Слободян, методист районного методичного кабінету відділу освіти Кіцманської райдержадміністрації; Мар’яна Незнайко, директор Драчинецького ЗНЗ І-ІІІст.; учасники проекту та вчителі англійської мови Кіцманського району.
В ході конференції Наталія Куриш презентувала проект і ознайомила учасників із етапами його реалізації на території області. В даному проекті беруть участь вчителі англійської мови гімназії №2 та №4, ліцею №1 Чернівецької міської ради, Мамаївського ЗНЗ І-ІІІст.№2 та Лужанського ЗНЗ І-ІІІст. ім.В.Орелецького Кіцманського району. Вчителями розроблено 10 конспектів-уроків з англійської мови, використовуючи елементи підприємництва, та апробовано їх у навчальних закладах області.
Ірина Унгурян ознайомила учасників конференції із методичними рекомендаціями написання планів-конспектів, їх структурою та презентувала ряд методів і технологій, що використовувались при написанні конспектів.
Цікавими були виступи учасників проекту Світлани Бернацької, вчителя англійської мови гімназії №4 м.Чернівці, яка ознайомила присутніх із технологією написання плану-конспекту уроків англійської мови з елементами підприємництва та їх проведенням, та вчителів Лужанського ЗНЗ Інни Вудвуд та Слав’яни Кипко, які провели ділову гру «Активні методи навчання підприємництву на уроках англійської мови». Також учасники мали можливість переглянути відеофрагмент уроку вчителя англійської мови Чернівецького ліцею №1 Юлії Галицької.
Як результат проекту, координаторами було презентовано посібник із напрацьованими конспектами уроків учасників проекту «Уроки з підприємницьким тлом» з різних навчальних дисциплін.


DSCN2604.JPG
Учасники та координатори проекту "Уроки з підприємницьким тлом"
У 2015 році Центр Розвитку Освіти (ORE) у Варшаві розпочав реалізацію польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща, спрямованого на підтримку суспільно-економічного сталого розвитку країни через виконання заходів, які мають на меті підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі не тільки на уроках економіки чи основ підприємницьких знань, а й у рамках інших шкільних предметів. Перший компонент проекту передбачав, що 36 представників обласних ІППО візьмуть участь у семінарі у Польщі, який проходитиме в період з 5 по 13 вересня 2015 року у Навчальному центрі ORE в м. Сулєювек поблизу Варшави. Представниками Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області були Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач центру менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК, та Унгурян Ірина Корнеліївна, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою.
Основними цілями проекту є: підготовка експертів (консультантів-методистів) з обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) до підтримки вчителів в процесі використання в школах публікації «Уроки з підприємницьким тлом», а також підготовка вчителів різних навчальних предметів до впровадження інтегрованих уроків «з підприємницьким тлом» у школі.

Передбачається, що кінцевими бенефіціарами проекту стануть 36 лідерів - представників 18-ти ОІППО, 216 методистів (або інших спеціалістів з певних предметів) з 18-ти ОІППО, близько 5400 вчителів різних предметів з 18 областей України, які впроваджуватимуть інтегровані уроки «з підприємницьким тлом» у школах, а також 135 000 учнів ЗНЗ, які братимуть участь у проведенні вищезгаданих уроків.

Робота у шкільній академії продовжується!


Навчання консультантів-методистів у Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти

Цього року Центр розвитку освіти у Варшаві проводить оцінювання 4-х років проекту.Нижче знаходиться посилання на електронне анкетування:http://badanie-spoleczne.pl

Ми просимо Вас усіх пройти це анкетування, а також просимо Вас розповсюдити це повідомлення серед усіх вчителів та Ваших колег, хто хоч раз брав участь у проекті у будь-який період впродовж 2012-2015 років.
Анкета є 2-х видів: для працівників ОІППО та вчителів. Ви обираєте відповідно.

Вернісаж педагогічного досвіду
20 січня 2016 на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся Вернісаж педагогічного досвіду «Формування ініціативності та підприємливості учнів на уроках та в позаурочний час» у рамках реалізації міжнародного проекту «Шкільна академія підприємництва – 3».
Основними цілями проекту є: підготовка експертів з обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) для підтримки вчителів в процесі використання в школах уроків з підприємницьким тлом, а також підготовка вчителів різних навчальних предметів до впровадження інтегрованих уроків «з підприємницьким тлом» у школі.
Із вітальним словом до учасників заходу звернулися: Ірина Юліанівна Ісопенко, заступник директора Департаменту освіти і науки ЧОДА; Григорій Іванович Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат педагогічних наук, доцент; Косик Вікторія Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва Інституту модернізації змісту освіти МОН України; Тамара Степанівна Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи ІППОЧО, кандидат історичних наук; Галина Василівна Руда, заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин, кандидат психологічних наук.
Ірина Юліанівна у своєму вітальному слові закцентувала: «Хочу подякувати Міністерству освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти за надану можливість співпрацювати. Бажаю успіхів у справі, яку ви робите для нас, для наших дітей та держави, і, звичайно ж, бажаю сьогодні плідної роботи, щоб кожен з вас зміг донести до своїх колег набуті знання. Я впевнена, що наша педагогічна громадськість має чим пишатися, має чим поділитися та презентувати свої педагогічні набутки".
Продовжив вітання Григорій Білянін. За його словами у 2015 році Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулась реалізація польсько-українського проекту "Шкільна академія підприємництва – 3". Даний проект організований Центром Розвитку Освіти у Варшаві та співфінансований у рамках Програми розвитку польської співпраці Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2015 році.
"Такі проекти – це перший крок до того, щоб усвідомити, що основним завданням вчителя є не передати знання, які є в підручнику, а привчити до життя у суспільстві", – зауважив Григорій Іванович.
Косик Вікторія Миколаївна побажала присутнім успіху у навчанні. "Я переконана, що наша плідна співпраця дасть свої результати. Адже вже на сьогодні є такі школи, що можуть показати себе не тільки на рівні України, а й за кордоном", – наголосила Вікторія Миколаївна.
Про розвиток ключових компетенцій педагогів та учнів у рамках реалізації міжнародного проекту “Шкільна академія підприємництва – 3” доповіла Наталія Костянтинівна Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО.
Унгурян Ірина Корнеліївна, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою ІППОЧО, розповіла про інтеграцію підприємницького змісту у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів як засіб формування підприємливості та ініціативності учнів.
Під час засідання секцій педагоги-учасники проекту мали змогу поділитися своїми напрацюваннями з природничо-математичних та суспільно-гуманітарних дисциплін, зокрема, розповісти про впровадження активних методів навчання на уроках.
В.М.Косик під час тренінгового заняття розповіла про інтерактивні освітні технології та цифрові освітні ресурси у навчальному процесі та про їх роль у становленні фахівця. Із організацією і проведенням ІІІ Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми - 2016» ознайомила Мельник Оксана Володимирівна, к.е.н., доцент кафедри стратегії підприємств Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
На завершення учасники Вернісажу педагогічного досвіду обмінялися думками щодо розвитку інноваційної та підприємливої особистості через запровадження технологій проекту у навчально-виховному процесі та презентували напрацювання секцій педагогів-учасників проекту.
Г.В.Руда підвела підсумки роботи Вернісажу та запропонувала написати бачення впровадження даного проекту в життя, методом роботи у малих групах, та описати роль всіх ланок навчально-виховного процесу у їх реалізації. Н.К.Куриш запропонувала Формулу впровадження напрацювань проекту «Шкільна академія підприємництва - 3» у навчальних закладах Буковини.